Aktualności

Relacja z prezentacji kalendarza „Chełm – z górką w tle” [2012-12-24]

Świat się jednak nie skończył. I całe szczęście, bo dzięki temu mogliśmy się spotkać 22 grudnia w Chełmskim Domu Kultury na wieczorze z chełmską fotografią, który zapoczątkowała prezentacja kalendarza „Chełm –z górką w tle”.

Zainteresowanie tą inicjatywą przerosło moje oczekiwania. Bardzo się cieszę, że pomimo świątecznych przygotowań, chełmianie tak licznie przybyli. Największym dla mnie komplementem były wypowiedziane słowa: „Tyle lat tu mieszkam, a jeszcze takiego Chełma, jak na tych zdjęciach, nie widziałem”. Nie zawiodła również ofiarność chełmian. Na aukcji charytatywnej na rzecz chełmskiego schroniska dla zwierząt zostały sprzedane wszystkie 12 fotografii.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się druga część wieczoru – pokaz fotografii dawnego Chełma autorstwa Albina Kuczyńskiego, Edmunda Fladrzyńskiego oraz Lecha Radwańskiego. To było ciekawie doświadczenie zobaczyć obraz miasta, którego większość z nas nie zna.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kalendarza „Chełm-z górką w tle”, wspierali mnie w realizacji tego przedsięwzięcia oraz tym, dla których lokalna kultura nie jest obojętna. Od samego początku moim założeniem było, aby ta inicjatywa nie była jednorazowym wydarzeniem, ale na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych Chełma.

Zapraszam na kolejny wieczór z chełmską fotografią za rok, a teraz zachęcam do odwiedzenia chełmskich księgarni, w których można nabyć kalendarz na rok 2013 „Chełm – z górką w tle.

Wesołych Świąt!

Grzegorz Chwesiuk

Fot. Przemysław Świechowski

Powrót...

Najnowsze zdjęcia

pokaż: Sesja plenerowa na koniach pokaż: Gdańsk - lomo street foto pokaż: Modny Chełm - fotografie Mileny